Ośrodek – historia i misja

Poznański Ośrodek Psychoterapii Integratywnej został założony w 2010 roku, przez rekomendowanych wówczas psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Integratywnej – Sylwię Wojtysiak i Michała Świebodę, poprzez połączenie dwóch niezależnie funkcjonujących Gabinetów. Od 2010 roku Ośrodek posiada również oddział we Wrześni.

W miarę rozwoju zmienialiśmy swoją siedzibę oraz rozszerzaliśmy ofertę.
Nasz ośrodek mieścił się pierwotnie przy ul. Roosevelta, później na ul. Towarowej i Botanicznej, a obecnie znaleźliśmy dobre miejsce dla siebie i Państwa przy ul. Sczanieckiej.

W celu rozwoju nawiązujemy współpracę z różnymi terapeutami, osobami interesującymi się psychoterapią i holistycznym rozumieniem natury człowieka. Współpracujemy z instytucjami pomocy społecznej oraz ochrony zdrowia psychicznego.

Pod koniec 2016 r Ośrodek wraz ze zmianą siedziby, zmienił właściciela i stronę internetową. Osobą, która w głównej mierze czuwa nad rozwojem Ośrodka jest Sylwia Wojtysiak.

W ośrodku prowadzimy psychoterapię indywidualną, par, rodzinną i grupową w podejściu integratywnym. Odbywają się tu również szkolenia i warsztaty dotyczące różnych obszarów życia.

Prowadzimy alternatywną, w stosunku do tradycyjnego leczenia odwykowego, terapię uzależnień, gdzie uzależnienie traktujemy jedynie jako objaw a nie przedmiot leczenia czy chorobę. Posiadamy wykwalifikowaną w leczeniu uzależnień kadrę.

Naszą misją jest propagowanie dostępu do psychoterapii dla wszystkich osób, które potrzebują pomocy, bez względu na status społeczny, czy materialny. W związku z tym cyklicznie prowadzimy projekty tzw. terapii niskopłatnej, gdzie można uzyskać pomoc za niższe stawki, a czasami w ramach bezpłatnej pracy psychoterapeutów.

Organizujemy seminaria, spotkania oraz seanse psychokinoterapii – prowadzimy Psychoterapeutyczny Klub Filmowy ®, gdzie zapraszamy do udziału w seansie filmowym oraz dyskusji pogłębiające rozumienie psychoterapeutyczne.

Pragniemy również tworzyć miejsce współpracy dla psychoterapeutów innych nurtów. Istnieje możliwość nawiązania stałej współpracy lub współdzielenia przestrzeni gabinetowej.

W naszym Ośrodku odbywa się superwizja dla profesjonalistów zajmujących się psychoterapią.

 

Zapraszamy do korzystania z naszej oferty i do zobaczenia w Ośrodku!